سیستان بصیرت

بزرگ مردتاریخ

جستجو
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

آیت الله حسین نوری همدانی

آیت الله نوری همدانی در جمع بانوان خراسان شمالی؛

غرب با نگاه ابزاری به زن جاهلیت مدرن را به نمایش گذاشته است


خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله نوری همدانی، از نگاه ابزاری غرب به زنان انتقاد کرد و با بیان اینکه بانوان در انقلاب اسلامی ایران نقش غیر قابل انکاری داشته و دارند، گفت: دین مبین اسلام هم به حقوق زنان و هم به کرامت و منزلت آنان توجه کرده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بجنورد، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید روز دوشنبه در آخرین روز از سفر خود به استان خراسان شمالی، در همایش زن و بصیرت فاطمی حضور یافت و در جمع بانوان این استان به ایراد سخن پرداخت. ادامه....
این مرجع تقلید، نگاه ابزاری غرب به بانوان را سرزنش کرد و اظهار داشت: متاسفانه به تنها چیزی که در غرب توجه نمی شود حقوق واقعی و کرامت و منزلت زنان است.

حضرت آیت الله نوری همدانی افزود: دنیای غرب با عنوان آزادی مقام و منزلت زنان را پایین آورده اند و با استفاده ابزاری از زن جاهلیت مدرن را به نمایش گذاشته اند.

وی با اشاره به آیات و روایاتی، ملاک برتری و سنجش افراد را تقوا دانست و بیان داشت: افزود: ارزش انسان ها با تقوا و ایمان سنجیده می شود و در این بین تفاوتی بین زن و مرد نیز وجود ندارد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دین مبین اسلام متعالی ترین دیدگاه ها را درباره زنان دارد، نقش بانوان را در انقلاب اسلامی برجسته توصیف کرد و گفت: زنان در دوران انقلاب در صف اول تظاهرات بودند و در هشت سال دفاع مقدس نیز برای پیروزی انقلاب خدمات موثری ارایه دادند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه امروز زنان با حفظ کرامت و عزت در عرصه های مختلف حضور دارند و نقش آفرین هستند، اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی میدان و عرصه برای ورود زنان به عرصه های مختلف باز شده است.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به مظلومیت زنان در طول تاریخ، تاکید کرد: زنده به گور کردن دختران و وضعیت اسف باری که در طول تاریخ زنان داشته اند بسیار ناراحت کننده است.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش انقلاب اسلامی در بیداری محرومان و مستضعفان جهان، تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران هیمنه پوشالی استکبار جهانی را درهم شکسته است.

این مرجع تقلید با اشاره به تحولات اخیر در منطقه و موج خیزش اسلامی، این تحولات را به برکت انقلاب اسلامی ایران دانست و از ملت های بپا خاسته خواست مراقب و هوشیار باشند که انقلاب شان از سوی استکبار جهانی مصادره نشود.

تاریخ انتشار:90/1/30


نوشته شده در سه شنبه 30 فروردین 1390 توسط
مقام معظم رهبری

نویسندگان
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات