سیستان بصیرت

بزرگ مردتاریخ

جستجو
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

درس خارج آیت الله مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی:
دستگاه قضایی با عوامل مستند ظهور نزدیک است برخورد جدی کند

خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه برخی از افراد مساله ظهور و انتظار امام زمان (عج) را ابزار مسائل سیاسی و غیر سیاسی قرار داده اند از دستگاه قضایی کشور خواست در مقابل این مساله واکنش لازم را انجام و اجازه ندهد مسائل اعتقادی بازیچه دست برخی از افراد شود.

ادامه دارد...
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، صبح چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود که با حضور صدها تن از طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم برگزار شد نسبت به توزیع گسترده مستند ظهور بسیار نزدیک است واکنش نشان داد و از دستگاه های قضایی خواست در این زمینه عکس العمل لازم را انجام دهند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان از خارج به اعتقادات مسلمانان ضربه می زنند برخی از افراد بی اطلاع هم از داخل کشور با برخی اقدامات پایه های اعتقادی مردم را متزلزل می کنند.

وی با بیان اینکه این افراد انتظار حضرت امام عصر (عج) را ابزار مسائل سیاسی و غیر سیاسی قرار داده اند تاکید کرد: اعتقادات ما خط قرمز ما است و نباید این گونه برای رسیدن به اهداف و مقاصد استفاده ابزاری بکنیم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این مساله به اعتقادات مردم به مساله ظهور ضربه می زند یاد آور شد: ما باید حساس باشیم و کاری کنیم روز به روز اعتقاد مردم به امام عصر (عج) و ظهور محکم تر شود.

وی تعیین وقت برای ظهور امام زمان را ضربه زدن به اعتقادات مردم دانست و تاکید کرد: باید متوجه و مراقب بود از بیرون دشمنان ما قرآن آتش می زنند و به مقدست ما جسارت می کنند و از درون هم برخی ها ضربه دیگری به اعتقادات می زنند.

این مرجع تقلید خطاب به طلاب و روحانیان حاضر در جلسه گفت: شما که علم دین می خوانید و سرباز امام عصر (عج) هستید برای حفظ دین و اعتقادات مردم اولویت دارید و باید رسالت خود را به درستی انجام دهید.

وی یاد آور شد: در برخی از اخبار شنیده شده است که این ها می خواهند لوح فشرده دومی را هم تولید کنند و دستگاه قضایی باید مراقب این مسائل باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: امیدواریم رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور که ما به آنها احترام می گذاریم و علاقه داریم وظیفه خود را انجام داده و اجازه ندهند مسائل اعتقادی بازیچه شود.

وی افزود: اگر در مقابل این گونه اقدامات که به اعتقادات مردم ضربه می زند عکس العمل مناسب داده شود این بازی ها ادامه پیدا نمی کند در غیر این صورت به بقیه چیزها نیز دست اندازی خواهد شد.

مفسر قرآن کریم در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن جسارت و گستاخی یک کشیش مسیحی بر آتش زدن قرآن کریم ابراز داشت: این کشیش در کلیسایش که تنها 50 نفرعضو دارد به عقیده خود قرآن را محاکمه و بعد این کتاب مقدس را آتش می زند بدون اینکه از محتوای قرآن کمترین اطلاعی داشته باشد.
تاریخ انتشار:90/1/24


نوشته شده در چهارشنبه 24 فروردین 1390 توسط
مقام معظم رهبری

نویسندگان
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic