سیستان بصیرت

بزرگ مردتاریخ

جستجو
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

http://snn.ir/pic/13900514012_2011217019e.jpg
آیت الله امامی کاشانی:

امروز بیداری اسلامی فرعون‌ها و مستکبران دنیا را ذلیل کرده است

خطیب جمعه تهران تصریج كرد: حرکت‌هایی که امروز به عنوان بیداری اسلامی در دنیا بوجود آمده، فرعون‌ها و مستکبران دنیا را ذلیل کرده است.

به گزارش گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران به بیداری امت اسلامی و اهمیت قرآن در جامعه اسلامی اشاره کرد.
 
ادامه....
وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مسئله توجه به قرآن در جامعه گفت: اگر به قرآن توجه شود جامعه اسلامی جامعه‌ای بزرگ خواهد شد زیرا ریشه مشکلات امروز امت اسلامی بی‌توجهی به قرآن است.
 
امام جمعه موقت تهران به حدیثی درباره برافراشته شدن پرچم اسلام در دنیا اشاره کرد و افزود: در یک حدیث معتبر آمده است که وقتی پرچم اسلام علوی و فاطمی که همان اسلام ناب است به دست شما بالا برود و شما با قدرت شوید، از گام‌ها و آثار شما فرج، امید می‌رود و متوقَع می‌شود.
 
آیت الله امامی کاشانی گفت: از این حدیث شریف این گونه نتیجه‌گیری می شود که باید روزی پرچم اسلام واقعی بالا رود و در نتیجه آن ملت‌ها بیدار و هوشیار شوند.
 
وی با تاکید بر ضرورت فراگیری و تعمیق فرهنگ توجه به قرآن و مفاهیم حقیقی قرآن در جامعه اسلامی، افزود: اینکه مقام معظم رهبری بر قرآن و گسترش فرهنگ آن در جامعه تاکید می کنند به این علت است که هنوز به قرآن و تعالیم آن به خوبی عمل و در جامعه پیاده نشده است.
 
خطیب نماز جمعه تهران گفت: آموزه‌های قرآن کریم از جمله برخورد با دشمنان و رفتارهای مختلف بر اساس قرآن، در کجای دنیا جز ایران اسلامی پیاده شده است؟
 
آیت الله امامی کاشانی افزود: این امام خمینی (ره) بود که قرآن را از تاریکخانه‌ها بیرون آورد و به دنیا عرضه کرد.
 
وی اضافه کرد: امروز اسلام در دنیا مطرح است درحالی که در گذشته این گونه نبود.
 
خطیب نماز جمعه تهران گفت: امام (ره) و کسانی که دنبال ایشان بودند می‌کوشیدند که راه قرآن را بروند و امروز هم رهبر معظم انقلاب همین مسیر را ادامه می دهند.
 
آیت الله امامی کاشانی افزود: حرکت‌هایی که امروز به عنوان بیداری اسلامی در دنیا به وجود آمده، فرعون‌ها و مستکبران دنیا را ذلیل کرده است.
 
وی گفت: بر اثر بیداری امت اسلامی هر روز شاهد ذلت‌های پیاپی کفر و ایادی کفر و عزت‌های پیاپی اسلام و یاران اسلام در سرتاسر دنیا هستیم.
 
خطیب نماز جمعه تهران افزود: امیدواریم که این عزت‌های پیاپی اسلام و حقانیت در دنیا به ظهور حضرت ولی عصر(عج) منجر شود.
 
آیت الله امامی کاشانی با تاکید دوباره بر ضرورت توجه بیشتر به قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه گفت: باید در همه بخش‌های جامعه بویژه در نسل جدید، عنایت به قرآن، عمل به آن و توجه به تفسیر و معارف قرآن فراگیر شود و دانشگاه‌ها و نسل جدید وارد این عرصه نورانی شوند.
 
وی در پایان خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران همگان را به رعایت تقوای الهی توصیه کرد.
 
خطیب نماز جمعه تهران در خطبه نخست نماز جمعه تهران گفت: نیت انسان باید الهی و برای رضای خدا باشد.
 
آیت الله امامی کاشانی به آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) درباره روزه داری و ماه مبارک رمضان اشاره و اضافه کرد: روزه باب عبادت، نماز، زکات و جهاد و دری به سوی خدا و باز شدن و رفتن حجاب هاست.
 
وی درباره روزه گرفتن در روز آخر ماه شعبان هم گفت: اگر کسانی دریوم الشک به نیت ماه مبارک رمضان روزه گرفتند و معلوم شد که این ماه نیست امساکی بیهوده کردند اما اگر به نیت آخر شعبان یا برآوردن قضا روزه گرفته باشند مانعی ندارد.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود : نکته در این است که خداوند نمی خواهد زمان و عبادت و اختیار آن را به دست بنده اش بدهد چراکه اگر اختیار به دست بنده افتاد، بنده این عبادت را تغییر می دهد و بنابراین نیت انسان باید الهی باشد.
 
آیت الله امامی کاشانی در بیان علت این موضوع و علت باطل بودن روزه کسانی که آخر ماه شعبان را به نیت اول ماه مبارک رمضان روزه گرفته اند، گفت: برای اینکه این در رابطه با خدا نیست و بحث روزه ، خوردن و آشامیدن و لذت های مادی نیست و بحث روزه این است که انسان قدرتی در برابر دعوت های باطل و گناه پیدا کند و روزه چنین نقشی دارد.
 
خطیب نماز جمعه تهران در پایان به برکات ماه مبارک رمضان و روزه داری اشاره و انسان ها را به پرهیز از هوا و هوس دعوت کرد و گفت: هوا و هوس انسان را دچار مشکلات و به طور کلی ساقط می کند. خطیب جمعه تهران در پایان سخنان خود مردم را به رعایت تقوای الهی توصیه کرد.


نوشته شده در جمعه 14 مرداد 1390 توسط
مقام معظم رهبری

نویسندگان
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات