سیستان بصیرت

بزرگ مردتاریخ

جستجو
پیوند ها
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

آیت‌الله مومن با اشاره به زمان غیبت:
امروز همان ولایت امیرالمومنین(ع) را برای ولی فقیه قائل هستیم

عضو مجلس خبرگان رهبری تحقق ولایت در خارج را موجب دین و اتمام نعمت دانست و گفت: ولایت علی(ع) امری است كه از سوی خدا آمده و ما هم اكنون در عصر غیبت، همان ولایت را برای ولی فقیه یعنی مجتهد جامع الشرایط قائل هستیم.
به گزارش خبرنگار گروه دین و اندیشه «خبرگزاری دانشجو»، آیت الله مومن، امروز در هفتمین همایش بین المللی دكترین مهدویت در مركز همایش های بین المللی صدا و سیما، با اشاره به آیه «الیوم اكملت لكم دینكم  و ....» بیان كرد: این آیه به اتفاق به اهل سنت و شیعیان پس از واقعه غدیر نازل شده این مسئله در حقیقت بیان می كند، اگر ولایت در خارج تحقق پیدا كند موجب اكمال دین و اتمام نعمت است.
 
ادامه ...
وی در ادامه اظهار داشت: ائمه و پیامبر(ص) دو نوع تكلیف دارند، یكی تبیین وظایف بندگان نسبت به خداوند و دیگری ولایت امری و یا سرپرستی امت.

آیت الله مومن در تبیین آیه «النبی، اولی بالمومنین من انفسهم» بیان كرد: اگر چه خود انسان‌ها، در مورد كارهایی كه مربوط به آنهاست، قدرت تصمیم گیری دارند اما پیامبر و اهل بیت(ع) و به تبع آن جانشینان آن‌ها اختیارمندترند به مومنین از خودشان.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به آیه «یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیك من ربك» بیان كرد: مقصود از «بلغ ما انزل الیك من ربك» همان ولایت امیرالمومنین علی(ع) است، پس بر عهده نبی اكرم(ص) بوده است كه اختیارمندی و ولایت حضرت علی(ع) را به مردم ابلاغ كند.
 
وی در ادامه در توضیح این آیه بیان كرد: ولایت علی(ع) امری است كه از سوی خدا آمده است، در عصر غیبت ما همین ولایت را برای ولی فقیه یعنی همان مجتهد جامع الشرایط داریم.

لازم به ذكر است، حضرت آیت الله علم الهدی؛ امام جمعه مشهد؛ حجت الاسلام مصلحی، وزیر اطلاعات، حجت الاسلام موسوی مقدم؛ حجت الاسلام مجتبی كلباسی؛ مدیر مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام میرلوحی؛ از مسئولان دانشگاه امام صادق(ع)، محمد باقر قالیباف؛ شهردار تهران، سردار ناصر سعیدی؛ معاون هماهنگ كننده حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، اسماعیل كوثری و برخی دیگر از فعالان عرصه مهدویت در ادامه این همایش به عنوان مهدی یاور تقدیر شدند.


نوشته شده در جمعه 24 تیر 1390 توسط
مقام معظم رهبری

نویسندگان
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic